3 червня в Одесі стартує 11-й Фестиваль американського кіно «Незалежність». На великому екрані в Зеленому театрі покажуть ретельно відібрану добірку американських художніх фільмів і ретроспективу культового майстра містики Девіда Лінча — вона присвячена 75-річчю режисера.

 

Всі фільми демонструються мовою оригіналу з українськими субтитрами. Захід проходить за підтримки Посольства США в Україні.

 

3 червня, 21:30 — фестиваль стартує з фільмом «Синій оксамит» Девіда Лінча

 

За «Синій бархат» Лінч був номінований на Оскар як найкращий режисер. «Одночасно захоплюючий і химерний фільм затверджує статус Лінча як інноватора, високопрофесійного техніка і людини, з якою краще не перетинатися у темному провулку», – Елвіс Мітчелл, The New York Times. 

 

4 червня, 21:30 — «Дикі серцем» 

 

Провокаційне та бунтівне роуд-муві від Девіда Лінча. У 1990 році фільм отримав престижну Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю. Нестримно жорстокий, похмуро смішний та захоплююче еротичний, «Дикі серцем» Девіда Лінча – це американські гірки до катарсису крізь саме серце американського пекла», – Variety

 

6 червня, 21:30 — «Малголланд Драйв»

 

20-річний ювілей сюрреалістичного шедевра Девіда Лінча. Після автомобільної аварії на вулиці Малголланд Драйв жінка втрачає пам'ять: разом з молодою акторкою, вона вирушає Лос-Анджелесом на пошуки правди, які обертаються для них пригодами на межі фантазії та реальності. 

 

Також в рамках фестивалю покажуть ряд ігрових фільмів: 

 

11 червня «Звук металу» — панк-барабанщик Рубен відчуває поступову втрату слуху. Після висновку лікаря і попередження про невідворотну глухоту, Рубен розуміє, що його музична кар'єра, а разом із нею і життя, знаходяться під загрозою. Номінант на «Золотий Глобус»-2021 за найкращу акторську гру — Драма (Різ Ахмед). 

 

12 червня «Глорії» — фільм прослідковує вражаючий життєвий шлях лідерки американського феміністичного руху, Ґлорії Стайнем (Джуліана Мур). П'ять постатей Ґлорії знайомлять глядача з різними етапами її життя: юність в Індії, заснування журналу «Міс» у Нью-Йорку, впливова роль у розвитку руху за права жінок у 1960-х і надалі.

 

13 червня «Мінарі» — корейсько-американська родина переїжджає на крихітну ферму в Арканзасі у пошуках власної американської мрії. Порядки в домі докорінно змінюються з приїздом їх каверзної, сварливої, але дуже волелюбної бабусі. Стрічка отримала «Золотий Глобус 2021» за Найкращий фільм іноземною мовою.

 

Покази відбуваються в рамках 11-й Фестивалю американського кіно «Незалежність». Фестиваль проходить за підтримки Посольства США в Україні.

 

Фестиваль динамічно поєднує американські ігрові й документальні фільми, які розповідають історію Америки, висвітлюючи її розмаїття і цінності й демонструючи силу незалежної думки і свободи слова.

 

Серед головних цілей фестивалю — представляти українській аудиторії незалежні американські фільми (ігрові й документальні), які інакше навряд чи було б показано в Україні. Це, зокрема, проекти, створені незалежними кінематографістами, і фільми, зняті незалежними компаніями великих голлівудських студій. А також сприяти культурному обміну між Україною та Сполученими Штатами і зміцнювати зв'язки між українським та американським народами.