11 та 12 вересня в Одесі відбудеться 10-й ювілейний Фестиваль німого кіно та сучасної музики «Німі ночі». Локаціями та співорганізаторами фестивалю стануть Музей сучасного мистецтва Одеси та Зелений театр.


Більш ніж за десять років існування фестивалю в Києві та Одесі було показано понад 60 німих фільмів (значна частина з яких раніше вважались втраченими) в живому музичному супроводі музикантів з України, Польщі, Білорусі, Німеччини, Азербайджану, Італії, Великобританії, Ірландії, США, Мексики та Японії. 

 

«Німі ночі» стали найбільшим фестивалем німого кіно в Східній Європі та головним українським архівним кінофестивалем, здобувши славу вишуканого та інтелектуального дійства.

 

Фестиваль розпочнеться 11 вересня о 18:30 pop-up виставкою постерів усіх років фестивалю в Музеї сучасного мистецтва Одеси. Виставка триватиме всього два дні, вхід вільний. 

 

11 вересня о 19:30 у дворику Музею відбудеться камерний показ кінопрограми Довженко-Центру «Міські симфонії: експериментальна урбаністика 1920-х» в живому музичному супроводі у виконанні одеської композиторки Роксани Смирнової. 

 

Міська симфонія — унікальний кінодокументальний жанр, що народився в 1920-х роках, коли на хвилі загального захоплення кіно почали з’являтися кінострічки, документальні за своєю суттю, експериментальні за змістом та поетичні за настроєм. В програмі буде показано фільми, що зафіксували молодість європейських міст: Тбілісі, Лондона, Нью-Йорка, Ніцци. 

 

12 вересня о 19:00 в Зеленому театрі розпочнеться основна програма фестивалю. З огляду на ризики карантинних обмежень вона триватиме впродовж одного дня та складатиметься з трьох сетів:

 

  1. Перший сет фестивалю, присвячений українсько-німецькій зірці німого кіно Ксенії Десні, розпочнеться показом мелодрами «Карусель», знятої в Швеції в 1925 році голлівудським кінорежисером українського походження Дмитром Буховецьким, в супроводі одеського джазового тріо Андрія Показа.

 

  1. В рамках другого сету, присвяченого українській та французькій зірці німого кіно Наталі Лисенко, буде показано французьку стрічку режисера Жана Епштейна «Подвійне кохання» (1925) в супроводі київського композитора та діджея Олексія Подат. 

 

  1. Третій сет фестивалю складе шедевр українського кіноавангарду — кіносимфонія «Навесні» (1929) режисера Михаїла Кауфмана в супроводі іменитого українського композитора Олександра Кохановського. 

 

Вартість квитка на перший день фестивалю – камерний кінопоказ 11 вересня у МСМО — 150 грн. Придбати квиток можна буде на місці. 

 

Кількість квитків обмежена, тому варто заповнити реєстраційну форму: https://forms.gle/23dFqabRTHsFkdUV8

 

Вартість квитка на весь другий день фестивалю — 12 вересня у Зеленому театрі — від 200 гривень. Придбати квиток до підвищення цін: https://bit.ly/3Dk0pW3 

 

Партнери фестивалю: Національний центр Олександра Довженка, Одеська міська рада, Музей сучасного мистецтва Одеси, Зелений театр, Французький інститут у Києві, Британська Рада в Україні.